Podsumowanie Targów BioExpo Warsaw

Prezentujemy poniżej podsumowanie tegorocznej edycji targów Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO Warsaw. W imieniu organizatorów i swoim serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji targów, która będzie miała miejsce 8-10 października 2020!

Bioexpowarsaw

W połowie października odbyła się premierowa edycja targów dla branży bio w Polsce. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że pierwszeMiędzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO Warsaw odniosły wielki sukces.
W największym w Polsce Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO zgromadziło się blisko 220 wystawców z Polski, Włoch, Niemiec, Holandii, Grecji, Sri Lanki i Bangladeszu, oferując szeroką gamę ciekawych produktów i rozwiązań, które zostały zaprezentowane w sześciu strefach tematycznych: food&drink, beauty&cleaning, biolife, ekotech, bioagro i supportingbodies.Producenci i dystrybutorzy przedstawili tylko produkty certyfikowane i te przeznczone do produkcji ekologicznej.

Targi odwiedziło blisko 9000 osób, wśród nich byli przede wszystkim przedstawiciele z branży i sektora handlu- osoby decyzyjne z działów zakupów z sektora FMCG, HoReCa oraz aptek, właściciele platform zakupowych, hurtownicy, dystrybutorzy. Dużą grupę odwiedzającychstanowilikupcy z zagranicy uczestniczący w programie HostedBuyers, m.in., z Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Litwy. Ogromnym powodzeniem cieszyła się strefa do rozmów b2b zorganizowana przez głównego partnera targów czyli sieci LIDL,  która poszukiwała dostawców produktów bio do swoich sklepów, nie tylko tych zlokalizowanych w Polsce, ale także zagranicą. To działania może już wkrótce przełożyć się na realne poszerzenie asortymentu produktów ekologicznych w tej sieci dyskontów.W gronie odwiedzających znaleźli się również właściciele sklepów specjalistycznych z całego kraju, przedstawiciele branży żywienia zbiorowego,  a także konsumenci, którzy poszukują nowości.Spora część wystawy skierowana była do rolników ekologicznych, których również w halach centrum targowego PTAK nie brakowało.

Targom towarzyszył Kongres BIOEXPO, podczas którego kompleksowo została podjęta tematyka rolnictwa i żywności ekologicznej, organicznych i naturalnych kosmetyków oraz środków czystości. Eksperci i praktycy  dyskutowali również o zdrowiu, zagrożeniu jakie cywilizacja konsumpcyjna niesie dla naszej Planety i na wiele innych tematów. Wśród prelegentów byli przedstawiciele m.in.: IFOM, SGGW, IMAS International, Ministerstwa Środowiska, Uniwersytetu Warszawskiegooraz przedstawiciele biznesu, mediów czy organizacji pozarządowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także STREFA NOWOŚCI, w której zaprezentowano 80  innowacyjnych produktów, które weszły na rynek w okresie ostatniego roku.
Odwiedzający za najciekawsze produkty uznali: w kategorii food&drink -linia ekologicznych bulionów – zainspiruj się smakiem!, zaprezentowana przez firmę LOGICO.PL Damian Darowski; w kategorii beauty&cleanin  – ARKADI – środki piorące, zaprezentowane przeziSTART Sp. z o.o. z Grecji, w kategorii biolife – PATCH STRIPS PLASTRY Z NAURALNYCH WŁÓKIEN BAMBUSOWYCH, zaprezentowany przez APOLLODOM Sp. z o.o.,w kategorii bioagro – Trawnik BIOgardena Professional firmy NaturalCrop Poland Sp. z o.o. oraz w kategorii ekotech- Elastyczne opakowania kompostowalne, z wodnym zadrukiem typu flekso, certyfikowane zgodnie z normą EN13432firmy SILBO Sp. z o.o.

Organizatorzy (Agata Szczepaniak – Dyrektor Projektu i Katarzyna Drobińska – Dyrektor ds. Targów) dowiedli, że certyfikowana żywność ekologiczna oraz kosmetyki naturalne i produkty zero waste są tematami zasługującymi na samodzielną imprezę targową. Nie trzeba jej „podpinać” pod inne wydarzenia lub uzupełniać różnego rodzaju „dodatkami”.

Partnerem Głównym tegorocznej edycji targów była sieć LIDL a ambasadorami Katarzyna Bosacka, Katarzyna Jankowska i Grzegorz Łapanowski. Targi wspierała międzynarodowa organizacja IFOAM EU, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP, Polska Izba Żywności Ekologicznej oraz redakcjebranżowych czasopism Biokurier.pl i Ekodostawcy.

Druga edycja BIOEXPO Warsaw zaplanowana została na 8-10.10.2020, a zapisy na nią startują na początku grudnia 2019.

Osoba do kontaktu w sprawie targów:
Agata Szczepaniak
Dyrektor  Projektu
a.szczepaniak@warsawexpo.eu
602 52 99 99